Siğil oluşumunun esas nedeni HPV adı maruz human papilloma viryanür. Gayrı bir ifade ile HPV olarak adlandırılan âdem evladı papilloma virüslerinin amil olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün utanmaü fazla türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet olabilir. Siğiller çoğu kez insanoğluın ten rengine nazaran oluşmaktadır. Yalnızca dü tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile çın siğil bileğillerdir. Siğil Nite Geçer? Normalde siğillerin çokları âdem evladı vücudu midein zararlı olmamakta ve rastgele bir terapi uygulanmaksızın hudayinabit geçebilmektedir. Bununla birlikte rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil başka cilt emrazı ile birlikte görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlı seboreik siğil varsa behemehâl spesiyalist bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya mebdeladığında hastalar doktora mebdevuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin tarafı teselsül kaşıntı, yanma ve kanama kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Ne Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem kadınlarda hem bile erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir gösterge bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda seksüel ilişkiye kalkışmak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye vurmak Tensel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin argın olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Usul Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla suret haristığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla birlikte rahim ağzı kanseri vakalarının yetişkin bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe bağlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bağlı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları yetişkin olan siğillerde bu dert yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü seksüel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek midein bile seksüel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça çalışkan seksüel yaşfakat mebdelamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı gestaltlması muhtemel olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı gestaltlmadıysa ilerleyen dönemlerde bile gestaltlabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siğil Tedavisi

Temmuz 8, 2022

Seo Fiyatları https://biletsatisyetkilisi.name.tr/ https://sondakika.name.tr/ https://tekno.name.tr/ https://androidoyun.name.tr/ https://yuzdeyuzcikanfal.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma