Siğil oluşumunun zemin nedeni HPV adı verilen human papilloma viryanür. Ayrıksı bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan âdem evladı papilloma virüslerinin münasebet olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün sebebiyleü fazla türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine ne olabilir. Siğiller umumiyetle insanoğluın ten rengine için oluşmaktadır. Sade dü tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile reel siğil bileğillerdir. Siğil Kesinlikle Geçer? Normalde siğillerin çokları âdem evladı vücudu bâtınin zararlı olmamakta ve herhangi bir iyileştirme uygulanmaksızın bizatihi geçebilmektedir. Bununla bile keyifsiz edici olan evet da genital bölgede çıdem siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif evet da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kadar sair cilt emrazı ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden evetşa bentlı seboreik siğil var ise mutlaka mahir bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok zait bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin yönı aralık kaşıntı, yanma ve nezif kadar problemler da evetşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem kadınlarda hem bile erkeklerde genital siğillere ne oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller evet da herhangi farklı bir nişanlık bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken evetşlarda tensel ilişkiye başlamak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye dönüşmek Eşeysel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin lagar olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Uğur Açar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla muamele açtığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının koca kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe bentlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bentlı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları koca olan siğillerde bu dert evetşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Kabil Başöğretmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek bâtınin bile tensel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça deli dolu tensel evetşama başlamadan önce aşı yaptırmalarında yarar var. 9 evetş üstü olan kız ve erkek çocuklara aşı konstrüksiyonlması mümkün olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyen dönemlerde bile konstrüksiyonlabilir. 45 evetşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cami Avizesi

Temmuz 8, 2022

Seo Fiyatları https://biletsatisyetkilisi.name.tr/ https://sondakika.name.tr/ https://tekno.name.tr/ https://androidoyun.name.tr/ https://yuzdeyuzcikanfal.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma